Търсене в този блог

събота, 28 януари 2012 г.

Борусия успя да се наложи над Хофенхайм

Борусия Дортмунд успя да спечели първата си домакинска победа над тима на Хофенхайм с 3:1. Първото полувреме започна с натиск от страна на Борусия, като само в първите десетина минути Левандовски пропусна четири чисти положения.Още във втората минута след страхотна комбинация между Гроскройц и Левандовски Борусия имаше шанс за гол, но полският нападател неуспешно завърши.С постоянна преса жълто-черните не позволиха на Хофенхайм да организират атака и ги притиснаха в тяхната половина. Логичното се случи в 16-тата минута, когато резултата откри Кагава. Натискът на Борусия продължи, а две минути по-късно Бендер не успя да отбележе след убедително спасяване на вратаря на гостите Щарке. Резултатът стана 2:0 след двойно подаване между Куба и Кагава, и подаване към Гроскройц, който не пропусна. Малко преди края на полувремето Гроскройц отбеляза още едно попадение, но то беше отменено заради засада.
През второто полувреме превъзходството на Борусия доведе и до трето попадение в 55-тата минута след красиво двойно подаване с Гроскройц. Тук трябва да отбележим и прекрасния пас отстрана на Кевин Гроскройц с петичка към японския нападател. Логично жълто-черните снижиха темпото и позволиха на Хофенхайм да си стъпят на крака и да реализират няколко атаки. Така се стигна и до почетния гол в 63-тата минута. След бърза и изненадваща атака Джонсън отбеляза наистина красив гол. Дортмундци си върнаха превъзходството в последните минути и дори пропуснаха няколко голови положения в последните минути. Срещата бе изгледана от 80500 зрители на стадион Зигнал Идуна Парк в Дортмунд. Следващият кръг Борусия гостува на Нюрнберг на 3 Февруари от 21:30 часа българско време.