Търсене в този блог

вторник, 3 април 2012 г.

Интригата е жива! Байерн диша във врата на Борусия

Интригата в немското първенство продължава и след последния изигран кръг в Германия. Борусия Дортмунд не успя да победи Щутгарт след голова драма на Зигнал Идуна Парк. И докато Борусия направи грешна стъпка и загуби две точки, Байерм Мюнхен скъсиха преднината на немския шампион. Баварците успяха да се наложат с 1:0 над Нюрнберг и изостават от Борусия с три точки. Така първенството става все по-интересно, като се вземат предвид и трите трудни срещи, които очакват дортмундци, а именно: домакинство на Байерн, гостуване в Гелзенкирхен и домакинство на Борусия Мьонхенгладбах. Шалке от своя страна направиха 1:1 срещу Хофенхайм, а Мьонхенгладбах допуснаха поражение с 2:1 от Хановер 96 и са на 12 точки от първата позиция.
Борусия и Щутгарт си размениха по четири попадения и не успяха да се победят. Статистиката говори само по себе си за разликата между двата отбора, като Борусия имаше 24 удара към вратата на Щутгарт, а те от своя страна- само 11 удара към вратата. До 70-тата минута жълто-черните водех с 2:0 след попадения на Кагава и Куба и нищо не предвещаваше, че за 20 минути двата отбора ще си вкарат цели шест попадения. Щутгарт успяха да изплашат домакините, след като поведоха в резултата с 3:2 след попадения на Ибишевич и две попадения на Шийбер. Матс Хумелс и Иван Перишич успяха да върнат усмивките и надеждите в 82-та и 87-та минута. И докато всичко изглеждаше решено за момчетата на Юрген Клоп, то за Щутгарт срещата още не беше завършила, като се стигна до изравнително попадение на Гентнер в продължението. 80 720 зрители бяха изключително доволни от невероятното шоу, но и доста разочаровани от това, че Борусия даде въздух на преследвача си Байерн. Сега всичко ще бъде решено в директните срещи с основните съперници. Хубавите новини за дортмундци са, че днес Марио Гьотце е тренирал наравно с останалите. 19-годишният национал за първи път проведе пълноценна тренировка заедно със съотборниците си, но състоянието му се наблюдава под лупа. Всички в Дортмунд се надяват, че той ще е титуляр за дербито с Байерн и че ще донесе така желаната победа, която ще изстреля Борусия максимално близо до Салатиерата.