Търсене в този блог

петък, 13 април 2012 г.

Байерн на колене, идва ред на Шалке

Сряда вечер. Роберт Левандовски вкара 20-то си попадение за този сезон. Борусия Дортмунд няма загуба от 23 срещи. Байерн Мюнхен се отдалечи от заветното първо място на шест точки. На кратко всичко изглежда така. Ако трябва да се вложи емоция в събитията от изминалото дерби в немската Бундеслига, то всичко би звучало така: Борусия Дортмунд е на четири кръга от шампионските празненства. Феновете полудяха, полудяваха и докато дортмундци излизаха на терена в сряда вечерта. Вестфаленщадион беше врящ котел през всичките 90 минути, а футболистите на Юрген Клоп нямаха право на грешка най-вече заради тези фенове. Въпреки скромния резултат от 1:0, може да кажем, че срещата напълно оправда очакванията за дерби. За секунди действията прескачаха от едната на другата врата, всички фенове потреперваха, дори и десетте хиляди, които бяха дошли от Мюнхен. По-чистите положения за първата част бяха за Борусия. Жълто-черните имаха и повече навъртяни километри за това полувреме- общо 60км. Второто полувреме беше значително по-интересно от първото. Още преди началото феновете на Борусия продължиха стара традиция- да хвърлят банани по вратаря на Байерн. В предишните години дортмундци хвърляха банани по Оливър Кан заради неговия прякор, но сега същото забавление се възроди. Нойер прие шегата с огромна усмивка. Второто полувреме Байерн имаха надмощие, но не успяха да стигнат до попадение. Вестфаленщадион изригна в 77-та минута, когато Роберт Левандовски вкара единствения гол в тази среща. Радостта на жълто-черните беше кратка. Четири минути преди края на срещата Байерн Мюнхен имаха възможност да стигнат до равенството след отсъдена дузпа. Робен срещу Вайденфелер. Стражът на жълто-черните обаче уби и последната надежда на Байерн. Както самият Вайденфелер каза на медиите след мача: "Рядко спасявам дузпи, но тези, които спася, са най-важните!" Така се стигна до познатото вече за Борусия 1:0. Малкото винаги може да значи много! Остават още два завързани мача- дерби в Гелзенкирхен, домакинство на Мьонхенгладбах и ако всичко мине по план, в Дортмунд ще започнат предсрочно с празненствата.