Търсене в този блог

събота, 18 февруари 2012 г.

Грозната победа винаги носи 3 точки

Борусия Дортмунд се добра трудно до трите точки като гост на Херта Берлин. Срещата, играна на Олимпиящадион пред близо 74 000 зрители, се очакваше с голям интерес предвид това, че Борусия играят трудно срещу берлинчани и че това щеше да е 1000-ят мач на Херта в Бундеслигата. На феновете на немския футбол е известно, че миналия полусезон Херта успя да се наложи над немския шампион с 1:2 като гост на Зигнал Идуна Парк. Така и днес берлинчани можеха неведнъж да поведат в резултата, но късметът им не се усмихна. На няколко пъти дори Матс Хумелс сбърка с отиграванията си и се стигна до сериозни опасности пред вратата на Вайденфелер. Самият той спаси не малко опасни положения и е главната причина Херта днес да не отбележат попадение. Първото полувреме ще се запомни освен с постоянната преса на Херта и множеството им пропуски, и с контузията на Лукас Писчек. През цялата среща обаче се усещаше липсата на Кагава и Гьотце в нападение. Второто полувреме не се различаваше почти по нищо от първото с изключение на гола, който дойде в 66-тата минута. Силен удар от страна на Левандовски беше отбит от вратаря на домакините Крафт, но топката попадна в Кевин Гроскройц, който със странен, но красив удар поведе Борусия в резултата. Този гол донесе и победата на дортмундци макар и трудно. Смените, които извърши Юрген Клоп, започнаха още с контузията на Писчек, когато на негово място влезе Овомойела. През второто полувреме в игра влезнаха също Фелипе Сантана, който замени зле представилия се днес Матс Хумелс. Последната смяна беше на Лукас Бариос, на чието място влезе младият Мориц Лайтнер. Като цяло жълто-черните не впечатлиха с играта си днес, на моменти можеше да изпуснат дори и равенството, но късметът се усмихна на отбора на Юрген Клоп с всичките си 32 зъба. Сега остава да се извадят изводите от трудната среща, а трите точки са си три точки- няма значение колко грозна е победата.