Търсене в този блог

неделя, 5 февруари 2012 г.

Едноличен лидер след грешки на Байерн и Шалке

След вчерашните срещи в Будеслигата Борусия оглави еднолично класирането. В петък вечерта жълто-черните успяха да се наложат с 2:0 над Нюрнберг. Първото полувреме на срещата протече тежко и мудно с доста положения от страна на домакините от Нюрнберг и двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство. В началото на второто полувреме обаче Борусия пое контрола над играта и поведе чрез капитана Себастиан Кеел. След поредната неубедителна игра и много пропуски от страна на Левандовски Юрген Клоп прибегна до смяната му, а в игра влезна Лукас Бариос, за който три дни преди мача се говореше, че ще бъде трансфериран. Въпреки тези слухове Бариос успя да затвори устите на скептиците и отбеляза втория гол за Дортмунд в 82-та минута. Неприятната новина за Клоп беше контузията на Свен Бендер в първото полувреме, като неговото място зае младият Мориц Лайтнер, като останаха съмнения за скъсани връзки. За жалост това е втората тежка контузия за играча в последните няколко месеца и все още не се знае колко време ще се възстановява.
Борусия Дортмунд спечели този мач макар и малко трудно и оставаше надеждата, че преките съперници ще допуснат грешка в събота. Шалке 04 и Байерн Мюнхен се пребориха за точка в срещите си съответно с Майнц 05 и Хамбургер. Сините от Гелзенкирхен допуснаха Майнц да поведат, но срамът дойде най-вече от гола, който беше отбелязан от вече бившия играч на вечния враг Борусия Дортмунд- Мохамед Зидан, който в началото на седмицата премина в редиците на Майнц. Шалке все пак успяха да върнат един гол и с последни сили да се доберат до точка. От друга страна Байерн също допусна грешка в Хамбург и до 75-та минута даже изоставаше в резултата с един гол, когато резервата Олич отбеляза. Чудото беше пълно и от нулевото равенство на Борусия Мьонхенгладбах като гост на Волфсбург. Така Борусия Дортмунд се откъсна с две точки пред Байерн и Шалке и с три точки пред Мьонхенгладбах.